Promocja!

MRS SURVEYOR

Original price was: 3 474,00 zł.Current price is: 3 257,00 zł.

Surveyor to packraft o bardzo dobrym stosunku osiągów i wagi. Masę zmniejszono we wszystkich obszarach, przy zachowaniu długiego i hydrodynamiczny kadłuba. Przesunięta do przodu pozycja siedzenia zapewnia optymalne prowadzenie.

Kategoria:

Opis

MRS Surveyor należy do ultralekkiego segmentu gamy MRS. Został opracowany z myślą o zmniejszonej wadze, bez rezygnacji z opływowej konstrukcji. W połączeniu z centralną pozycją siedzenia zapewnia to zrównoważony środek ciężkości, a tym samym optymalną wydajność podczas wiosłowania. Prędkość jest doskonała jak na tę kategorię wagową.

Cechą szczególną MRS Surveyor jest biały, ultralekki materiał, który bardzo dobrze odbija promienie słoneczne lub absorbuje mniej ciepła, dzięki czemu nie powoduje dużych wahań ciśnienia powietrza.

Zastosowanie 
Łódź szczególnie nadaje się do dłuższych spływów po spokojnych wodach i jest dobrym wyborem na wyprawy mieszane z większym udziałem części lądowej. Preferowanym obszarem zastosowania są jeziora, spokojne rzeki lub wody miejskie (kanały itp.). Biały materiał łodzi pokazuje swoją siłę zwłaszcza podczas dłuższych spływów w bezpośrednim świetle słonecznym, np. na dużych, otwartych jeziorach.

W zestawie z packraftem:

  • Torba inflacyjna
  • Siedzisko blokowe (zdejmowane)
  • Oparcie siatkowe (zdejmowane)
  • Materiał naprawczy do burt i podłogi
  • instrukcja obsługi
  • Mini skeg
  • Trok do pakowania

Materiał

  • Kadłub: nylon o wysokiej wytrzymałości 210 denierów z jednostronną powłoką uretanową, odporny na warunki atmosferyczne i hydrolizę, wysoce odblaskowy (pochłania mniej ciepła, powoduje mniejsze wahania ciśnienia powietrza), przy długotrwałym użytkowaniu zaleca się pielęgnację środkiem chroniącym przed promieniowaniem UV, aby zapobiec lekkie zażółcenie białego koloru
  • Podłoga: 210-denierowe włókno nylonowe o wysokiej wytrzymałości z dwustronną, podwójną powłoką uretanową uszczelniająca powierzchnię (błyszcząca), odporna na warunki atmosferyczne i hydrolizę
  • Siedzisko: tkany nylon o gęstości 70 denierów z jednostronną powłoką PU o grubości 0,1 mm, odporny na warunki atmosferyczne i hydrolizę

Budowa

Opływowy kadłub (w ramach gamy MRS Streamline S L ), wyśrodkowane siedzisko i zrównoważony rozkład środka ciężkości zapewniają optymalną wydajność podczas wiosłowania. Łódź posiada 4 pasy bagażowe/przytrzymujące, zawór główny ze zwrotem i miejsce na płetwę/skeg.

Jakość wykonania

Kompozyt 3-krotny (szycie, zgrzewanie i klejenie kontaktowe). Rury zgrzewane i szyte, podłoga klejona.

Waga

Łódź: 1,950 g
Siedzisko/oparcie: 190g / 160 g

Łódź kompletna: 2.300 g

Pasek do pakowania: 25 g
Worek pompujący: 195 g
Zestaw naprawczy: 20 g
Mini-Skeg: 86 g

Wymiary

Długość wewnętrzna: 155 cm
Szerokość: 37 cm

Długość zewnętrzna: 278 cm
Szerokość: 93 cm

Linia wodna: 251 cm

Średnica tuby: 28 cm
Wielkość po zwinięciu: ~ 25 x 15 cm

Prędkość:  5,5 km/h

Wyporność:  185 kg

Kolor:  Biały z oliwkowo-zielonymi szwami

 

Konstrukcja
MRS Surveyor jest częścią serii MRS Streamline S L. Stosunkowo długa linia wodna zapewnia dobrą prędkość i przyspieszenie, które są doskonałymi właściwościami turystycznymi.

Ultralekkie oparcie wykonane z oddychającej siateczki zapewnia równomierne podparcie pleców. Oparcie można regulować w kilku punktach, dzięki czemu packraft jest odpowiedni dla wioślarzy o różnych gabarytach. Centralne ustawienie siedzenia umożliwia również transportowanie bagażu za plecami.

Packraft ma zintegrowane mocowanie płetwy (softmount), w którym można umieścić zdejmowaną płetwę/skeg, co zapewnia lepsze prowadzenie i prędkość. W zestawie mała płetwa (mini skeg). Opcjonalnie można dodać większą, bardziej efektywną płetwę o płaskim profilu ( Anfibio Skeg ).

Materiał i możliwość naprawy
Surveyor jest w całości wykonany z ciasno tkanego, odpornego na rozdarcia nylonu 210D z matową, odporną na zarysowania powłoką uretanową. Kadłub i podłoga mają różną grubość powłoki klejącej z jednej i dwóch stron Połączenie jest bardzo niezawodne, a nawet przekracza wytrzymałość materiału.

Ze względu na swoją jasność, biały łatwiej żółknie niż inne kolory, szczególnie przy długotrwałym użytkowaniu, pod wpływem promieni ultrafioletowych. Dlatego też należy zwrócić uwagę na właściwą pielęgnację tego koloru, co jest dobrym sposobem na zapobieżenie tej sytuacji. Materiał jest uważany za odporny na starzenie i elastyczność na zimno.

W (mało prawdopodobnym) przypadku konieczności naprawy polecamy zestaw naprawczy Anfibio  LifePatch  , czyli specjalną łatkę do szybkich napraw w terenie. Małe perforacje można również uszczelnić niewielką ilością Aquasure (płynny PU). Wszelkie większe uszkodzenia, jeśli wystąpią, można naprawić za pomocą zapasowej tkaniny i  kleju kontaktowego  w domu lub w naszym warsztacie.

Projektowanie i produkcja
MRS Surveyor jest rozwinięciem naszego wieloletniego partnera i marki kooperacyjnej MRS (Micro Rafting System). Produkcja seryjna odbywa się na Dalekim Wschodzie, w małych, ręcznie wytwarzanych partiach. Wszystkie produkty objęte są rozszerzoną, trzyletnią gwarancją.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.