MRS Streamline SL

Wszystkie modele packraftów MRS z naszej oferty mają kształt zoptymalizowany pod kątem hydrodynamiki. Oznacza to, że pomimo typowego dla packraftów kadłuba o okrągłych ścianach burt, niektóre elementy uległy pewnym modyfikacjom. Choć na pierwszy rzut oka nie widać tych subtelności, to jednak mają one znaczenie.

Opływowy kształt

Profilowany dziób niweluje działanie fal

  1. Kształt dziobu

Standardowo wszystkie packrafty MRS mają zaostrzony dziób. Ten kształt jest rozpoznawalny zarówno z góry – wyraźna litera V – jak i z profilu bocznego. Daje to następujący efekt:

a) Niwelacja działania fali dziobowej, co zmniejsza opór na płaskiej wodzie i w konsekwencji pozwala na lepszy ślizg,
b) zmniejszone wytracanie prędkości podczas zderzenia ze spienioną wodą (bystrza), co zapewnia bardziej precyzyjną kontrolę nad łodzią.

Charakterystycznie zaostrzony dziób Microrafta

  1. Równe dno

Tuby kadłubów MRS mają płaską linię dna w porównaniu z tradycyjnymi pacraftami. Taki krój tub zapobiega tworzeniu się wiru, który zwiększa opór. W połączeniu z długą linią stycznej z wodą zapewnia to płynny przepływ wody, co daje:

a) wyższe średnie prędkości na spokojnej wodzie
b) dobre przyspieszenia, dobrą prędkość promowania i kontrolowane surfowanie po białej wodzie

Prosta i równa powierzchnia dolnej części tub burtowych (Barracuda)
Tradycyjnie profilowane dno wywołuje niekorzystne turbulencje
  1. Duża objętość rufy

Rufa nowej konstrukcji zgodnej z MRS StreamLineSL ma dodatkową objętość przy jednoczesnym zachowaniu płaskiego kształtu, co zapewnia zrównoważoną linię wodną. Dzięki temu:

a) poprawia to wyporność i stabilność packrafta na białej wodzie
b) zmniejsza opory przemieszczania się na wodzie spokojnej.

Szersza podstawa rufy dla lepszej równowagi na wodzie
Opływowa linia Alligatora 2S (z uniesioną rufą)
Opływowa linia Microrafta (z rufą styczną do lustra wody)
Opływowa linia Nomada S1

Wniosek

Packrafty z pewnością nigdy nie staną się tak smukłe i eleganckie jak sztywne łódki, ale wraz z optymalizacją MRS StreamLineSL era „fatraftów” dobiegła końca. Packrafty nadal pozostają łodziami wszechstronnymi, które sprawdzają się równie dobrze na płytkiej wodzie, jak i na bystrzach. Oczywiście różne modele będą wykazywać indywidualne cechy, niezależnie od tego, czy są zaprojektowane głównie na spokojną, czy też na białą wodę. Główny nacisk na szybkość, wygodę i przyjemność przy jednoczesnym zachowaniu potencjału górskiego (dziedzictwo tradycyjnych, pierwszych packraftów) z pewnością spełni oczekiwania wielu packrafterów, nie tylko zawodowców.
MRS StreamLineSL obejmuje także wygodną pozycję dla efektywnego wiosłowania. Regulując wysokość siedziska, kąt i oparcie pleców, możesz dostosować pozycję do własnych, indywidualnych potrzeb.