Promocja!

MRS SURVEYOR X2

Original price was: 4 762,00 zł.Current price is: 4 379,00 zł.

Ultralekki, dwuosobowy packraft o bardzo dobrym stosunku osiągów do komfortu. Masę zmniejszono we wszystkich obszarach, ale przy zachowaniu opływowego, wrzecionowatego kształtu kadłuba.

Opis

MRS Surveyor X2 należy do ultralekkiego segmentu gamy MRS, podobnie jak jego pojedyncza wersja . Został opracowany z myślą o zmniejszonej wadze, bez rezygnacji z opływowej konstrukcji. Rozmieszczenie siedzeń zapewnia zrównoważony środek ciężkości.

Dzięki dużej długości wewnętrznej wynoszącej 213 cm, X2 oferuje wystarczająco dużo miejsca i komfortu dla obu wioślarzy. Dzięki wadze 4,14 kg (z dwoma siedzeniami i dwoma oparciami) transport łodzi jest również bardzo łatwy w stosunku do jej rozmiarów. W tej klasie wagowej godna uwagi jest także prędkość.

Cechą szczególną MRS Surveyor jest biały, ultralekki materiał, który bardzo dobrze odbija promienie słoneczne lub absorbuje mniej ciepła, dzięki czemu nie powoduje dużych wahań ciśnienia powietrza.

Zastosowanie
Łódź idealnie nadaje się do spływów we dwoje. Zwłaszcza na spokojnych wodach i podczas wycieczek z większą ilością lądu Surveyor X2 wyróżnia się stosunkowo niską wagą. Preferowanym obszarem zastosowania są jeziora, spokojne rzeki lub wody miejskie (kanały itp.). Biały materiał łodzi pokazuje swoją siłę zwłaszcza podczas dłuższych rejsów w bezpośrednim świetle słonecznym, np. na dużych, otwartych jeziorach. Możliwość zabrania go ze sobą samolotem, kamperem czy pociągiem sprawia, że ​​jest to idealna łódź podróżna.

W zestawie z packraftem:

  • Torba inflacyjna
  • 2 siedzenia blokowe (zdejmowane)
  • 2 oparcia siatkowe (zdejmowane)
  • Materiał naprawczy kadłuba i podłogi
  • instrukcja
  • Mini skeg
  • Trok do pakowania

Materiał 

  • Tuby: nylon o wysokiej wytrzymałości 210 denierów z jednostronną powłoką uretanową, odporny na warunki atmosferyczne i hydrolizę, wysoce odblaskowy (pochłania mniej ciepła, powoduje mniejsze wahania ciśnienia powietrza), przy długotrwałym użytkowaniu zaleca się pielęgnację środkiem chroniącym przed promieniowaniem UV, aby zapobiec lekkie zażółcenie białego koloru
  • Podłoga: wytrzymałe włókno nylonowe o wytrzymałości 420 denierów z dwustronną, podwójną powłoką uretanową uszczelniająca powierzchnię (błyszcząca), odporna na warunki atmosferyczne i hydrolizę
  • Siedzisko: tkany nylon o gęstości 70 denierów z jednostronną powłoką PU o grubości 0,1 mm, odporny na warunki atmosferyczne i hydrolizę

Budowa

Opływowy, symetryczny kadłub (jako część gamy MRS Streamline S L ) ze zrównoważonym odbiciem stępki (lekko podniesiony, spiczasty dziób, rozciągnięta rufa), 8 pasów bagażowych/przytrzymujących, zawór główny ze zwrotem i mocowaniem do płetwy/skeg.

Jakość wykonania

3-krotny kompozyt (szycie, zgrzewanie i klejenie kontaktowe). Rury zgrzewane i szyte, podłoga klejona.
Waga

Łódź: 3,460 g
Siedzenia: 2x 195 g
Oparcia: 2x 145 g

Łódź kompletna: 4,140 g

Pasek do pakowania: 25 g
Worek pompujący: 195 g
Zestaw naprawczy: 20 g
Mini-Skeg: 86 g

Wymiary:

Długość wewnętrzna : 213 cm
Szerokość: 37 cm Długość
zewnętrzna: 324 cm
Szerokość: 93 cm

Linia wodna: 311 cm

Średnica tuby: 28 cm
Wielkość opakowania: ok. 60 x 40 x 14 cm

Wyporność :  220 kg

Prędkość:  6 km/h

Kolor:  biały z oliwkowozielonymi szwami

Konstrukcja
MRS Surveyor jest częścią gamy MRS Streamline SL . Stosunkowo długa linia wodna zapewnia dobrą prędkość i przyspieszenie, które są doskonałymi właściwościami turystycznymi.

Ultralekkie oparcie wykonane z oddychającej siateczki zapewnia równomierne podparcie pleców. Oparcie można regulować w kilku punktach, dzięki czemu ponton jest odpowiedni dla wioślarzy o różnych rozmiarach. Centralne ustawienie siedzenia umożliwia również przechowywanie bagażu za plecami.

Packraft ma zintegrowane mocowanie płetwy (softmount), w którym można umieścić zdejmowaną płetwę/skeg, co zapewnia lepsze śledzenie i prędkość. W zestawie mała płetwa (mini płetwa). Opcjonalnie można dodać większą, bardziej efektywną płetwę o płaskim profilu ( Anfibio Skeg ).

Uwaga
Aby zapewnić dobre i bezpieczne działanie, należy upewnić się, że ciśnienie powietrza jest stałe (szczególnie w zimnej wodzie). Ze względu na dynamikę w podwójnym opakowaniu, w przeciwnym razie może wystąpić skręcenie i wyboczenie kadłuba.

Materiał i możliwość naprawy
Surveyor jest w całości wykonany z ciasno tkanego, odpornego na rozdarcia nylonu 210D lub 420D z odporną na zarysowania powłoką uretanową. Tubka i podstawa mają różną grubość, jedno i dwustronną, powłokę klejącą (matową lub błyszczącą). Połączenie jest bardzo niezawodne, a nawet przekracza wytrzymałość materiału.  Połączenie jest bardzo niezawodne, a nawet przekracza wytrzymałość materiału.

Ze względu na swoją jasność, biały łatwiej żółknie niż inne kolory, szczególnie przy długotrwałym użytkowaniu, pod wpływem promieni ultrafioletowych. Dlatego też należy zwrócić uwagę na właściwą pielęgnację tego koloru, co jest dobrym sposobem na zapobieżenie tej sytuacji. Materiał jest uważany za odporny na starzenie i elastyczność na zimno.

W (mało prawdopodobnym) przypadku naprawy polecamy zestaw naprawczy Anfibio  LifePatch  , czyli specjalną taśmę do szybkich napraw w podróży. Małe perforacje można również uszczelnić niewielką ilością Aquasure (płynny PU). Wszelkie większe uszkodzenia, jeśli wystąpią, można naprawić za pomocą zapasowej tkaniny i  kleju kontaktowego  w domu lub w naszym warsztacie.

Projektowanie i produkcja
MRS Surveyor jest rozwinięciem naszego wieloletniego partnera i marki kooperacyjnej MRS (Micro Rafting System). Produkcja seryjna odbywa się na Dalekim Wschodzie, w małych, ręcznie wytwarzanych partiach. Wszystkie produkty objęte są rozszerzoną, trzyletnią gwarancją.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.