Anfibio Nano SL

1 400,00 1 656,00 

Pełnorozmiarowy super lekki packraft z przyzwoitymi funkcjami. Ważący zaledwie 830 g i o pojemności mniejszej niż litr, ten przestronny packraft jest wystarczająco wytrzymały, aby poradzić sobie ze spokojnymi rzekami i łatwymi przeprawami przez jeziora. Jest idealny na przygody w stylu ultralight.

SKU: Brak danych Kategoria:

Opis

Jest wiele powodów, dla których powinieneś wybrać packraft typu superlight, jakim jest Nano SL. Oto niektóre z nich:

 • cenię sobie styl ultralight, ale nie chcę zrezygnować z wiosłowania
 • pokonuję większą części trasy pieszo, z łodzią w plecaku
 • robię krótkie wypady na samotne wyspy

Dzięki wielkości po spakowaniu poniżej 1 litra zmieści się prawie w każdym plecaku i szybko stanie się łodzią, która jest zawsze przy Tobie. Nano SL zaskoczy Cię komfortem na dłuższych odcinkach wodnych.

Super lekka konstrukcja
Niska waga wynika głównie ze specjalnej konstrukcji Nano SL. Cała łódź składa się tylko z trzech elementów (w porównaniu do zwykle 11 elementów). Osiąga się to dzięki obwodowym, poziomo ułożonym łączeniom (zamiast wielu łączeń promieniowych). Dzięki bezpośredniemu zgrzewaniu materiału nie było potrzeby stosowania dodatkowej taśmy łączeniowej. Nano SL składa się w całości z nylonu 210den powlekanego z jednej strony. Taka konstrukcja skutkuje oszczędnością masy i wysokim stosunkiem wytrzymałości do masy całkowitej.

Wyposażenie
Pomimo niskiej wagi i specjalnych cech konstrukcyjnych, Nano SL nadal sprawia wrażenie prawdziwego packrafta. Wynika to między innymi z typowego dla packraftów kształtu kadłuba. Obszerny dziób i rufa zapewniają większą wyporność w środku ciężkości. Wyposażenie dla typowych packraftów zastosowano także tu: pięć uchwytów do mocowania bagażu, a także uchwyt do mocowania siedzenia.
Przepraszamy za rozbieżności w ilości uchwytów na poszczególnych zdjęciach.

Cechy szczególne
Nano SL charakteryzuje się wysoką jakością wykonania, o czym świadczą bardzo dokładnie obrobione i zgrzane materiały. Co więcej, specjalna konstrukcja zapewnia bardzo twardą, podniesioną podłogę, dzięki czemu można ją używać z minimalistycznym siedzeniem, lub nawet bez  (np. elementy bagażu, takie jak maty do spania itp.), co jeszcze bardziej oszczędza wagę. Jednak w przypadku dłuższych wycieczek zalecane jest siedzenie (z oparciem lub bez), co daje dodatkowy komfort. Dzięki długości wewnętrznej 120 cm, Nano SL jest wyjątkowo przestronny jak na łódź SL i z łatwością mogą na nim pływać osoby o wzroście do 1,90 m.

Zastosowanie
Na przygody i wycieczki trekkingowe w stylu ultralight, a także inną aktywność (wędkowanie, geocaching itp.) lub krótki weekendowy wypad nad piękne jezioro, Nano SL zawsze znajdzie swoje miejsce w plecaku i jest czymś więcej, niż tylko łódź na krótkie przeprawy przez rzekę. Stosowany jest głównie na wodach stojących i spokojnie płynących. Dzięki optymalnemu stosunkowi wagi i wielkości po spakowaniu do komfortu może być również używany jako łódź awaryjna przypadku większych przedsięwzięć. Oczywiście doskonale nadaje się również jako osobna łódź dla dzieci i można ją szybko spakować, jeśli nie jest używana. Inne zastosowania to:

 • Wyprawy i zawody przygodowe
 • Wycieczki kanioningowe i jaskiniowe
 • Urban packraftingUWAGAŁódź pompowana jest za pomocą dostarczonego nylonowego worka do pompowania, za pomocą którego wtłacza się powietrze do łodzi. W przypadku (mało prawdopodobnego) uszkodzenia zalecamy Anfibio LifePatch. Oznacza to, że naprawy w terenie można przeprowadzić w ciągu kilku minut. Małe perforacje można również leczyć niewielką ilością Stormsure.

W komplecie:

 • Łódź
 • Worek do pompowania
 • Pasek do pakowania
 • Materiał naprawczy (tkanina tuby)
 • Instrukcja obsługi
 • Siedzisko (opcjonalnie)

Materiał

Kadłub łodzi: Nylon 210D, jednostronnie powlekany PU wewnątrz
Siedzisko (opcjonalnie): Nylon powlekany PU 210D

Budowa
Asymetryczny kadłub, konstrukcja 3-częściowa (podłoga, pokład, panel wewnętrzny) z zewnętrznym szwem, 5 uchwytów, pasek mocujący do poduszki siedziska, jednokierunkowy zawór do pompowania.

Wykonanie
Wszystkie łączenia są bezpośrednio zgrzewane. Całkowicie bezklejowa konstrukcja.

Waga
Łódź: 830 g
Siedzisko (zdejmowane, opcjonalnie): 130g/250g (bez/z oparciem)
Pasek do pakowania (zbędny): 25g
Worek do pompowania: 100g
Materiał naprawczy: 20g

Wymiary
wewnętrzne:
Długość: 120 cm
Szerokość: 34 cm

zewnętrzne:
Długość: 205
Szerokość: 87 cm

Linia styczna z wodą: 200 cm
Średnica tuby: 26 cm
Wielkość po spakowaniu: 20 x 15 cm
Ładowność: 120 kg
Prędkość: 3
Dostępne kolory: czarny

Informacje dodatkowe

siedzenie

bez siedzenia, z siedzeniem bez oparcia, z siedzeniem z oparciem

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.