Promocja!

MRS Nomad S1 light

Original price was: 4 634,00 zł.Current price is: 4 243,00 zł.

Nomad S1 light dzięki swojemu kształtowi jest najszybszym spośród jednoosobowych packraftów na rynku. Łódź typu otwartego pozwala utrzymać stosunkowo niską wagę i rozmiary nadające się do łatwego spakowania na wędrówkę czy rower.

SKU: Brak danych Kategoria:

Opis

Nomad S1 light łączy w sobie potencjał wyprawowy i szybkość standardowego Nomada S1 (z krytym pokładem) z wygodną w transporcie wagą i gabarytami. Ze względu na obniżenie wagi o około jeden kilogram i znacznie zmniejszony rozmiar po zwinięciu, Nomad S1 light nadaje się również do połączonych wycieczek lądowo-wodnych, bo zapewnia wystarczająco dużo miejsca w plecaku na pozostały sprzęt. Nomad S1 light jest częścią optymalizacji MRS StreamlineSL.

Nomad S1 light charakteryzuje się centralnym położeniem siedzenia i symetrycznym kształtem dziobu i rufy, co przypomina układ tradycyjnego kajaka. Ponadto budowa rufy zapewnia przestrzeń na bagaż za siedzeniem. Dzięki długości prawie 3 metrów model ten osiąga wysoką prędkość, co zapewnia większą frajdę na dłuższych spływach.

Wyposażenie

Nomad S1 light to łódź otwarta, bez krytego pokładu. Nie ma osobnych elementów, takich jak stelaż i fartuch. To ułatwia transport większych bagaży (np. plecaków, rowerów). Pozycję siedziska można do pewnego stopnia regulować i dostosować do własnych rozmiarów. W klimacie umiarkowanym bez pływania po rzekach górskich brak pokładu zapewnia większe poczucie wolności. Zwłaszcza latem i na dość spokojnych wodach można obejść się bez kokpitu. Na chłodniejsze miesiące dobrym rozwiązaniem jest pływanie w suchym skafandrze kajakowym, który dobrze chroni przed wilgocią. Packraft ma fabrycznie zainstalowane miękkie mocowanie do zdejmowanej płetwy/skegu dla lepszych właściwości nautycznych (kierunek i prędkość). W zestawie jest także płetwa-skeg (nowa, większa i skuteczniejsza wersja).  Nomad S1 light jest wyposażony w oparcie z pianki, które zapewnia wygodną pozycję siedzącą nawet podczas dłuższych podróży. Oparcie jest regulowane w kilku punktach, dzięki czemu packraft jest odpowiedni dla osób o różnych rozmiarach. Niemal niezniszczalny materiał piankowy zapewnia również dalszą redukcję wagi w porównaniu ze standardowym oparciem. Nomad S1 light jest wyposażony w mocowania do pasów na kolana. Same pasy można nabyć opcjonalnie. Ich zastosowanie powoduje większą kontrolę nad pakcraftem i bardziej ergonomiczne wiosłowanie, zwłaszcza w przypadku trudniejszych warunków (omijanie przeszkód, pływanie po rzekach górskich).

Zastosowanie

Łódź ta jest idealna na samotne lub grupowe spływy, nawet z tradycyjnymi kajakami i kanadyjkami. Z racji na brak krytego pokładu, ten model jest dedykowany do dłuższych spływów po spokojnych wodach. Jest także dobrym wyborem na wyprawy z elementami wędrówki.

 • średnie i małe rzeki nizinne ****
 • rzeki górskie *
 • jeziora i szerokie rzeki nizinne ****
 • wycieczki morskie **
 • długie wyprawy rzeczne, spływy ekspedycyjne ****
 • bikerafting (łączenie z rowerem) ****
 • jako uzupełnienie pieszych wypraw ***
 • duży bagaż ***
 • pływanie całoroczne (także w chłodne miesiące) *

Uwaga! Dla lepszych właściwości nautycznych i bezpieczeństwa w tym modelu zaleca się stosowanie nieco wyższego ciśnienia (zwłaszcza w zimnych wodach). Ze względu na umiejscowienie wiosłującego na środku długich burt, zbyt niskie ciśnienie może prowadzić do zginania się kadłuba. Jeśli nie można osiągnąć pełnego ciśnienia siłami własnych płuc, zalecamy małą pompkę.

Specyfikacja

W zestawie:

 • Pasek do pakowania
 • Worek do pompowania
 • Komfortowe siedzenie
 • oparcie piankowe (regulowane)
 • Zapasowe łatki do burt i podłogi
 • instrukcja obsługi
 • Mini skeg (opcjonalnie można dokupić większy – AnfibioSkeg)

Materiał

 • burty: 210-den o wysokiej wytrzymałości nylon z jednostronną powłoką uretanową (3,2 mil 67T * 55T 90 A Ether TPU) i gładkim wykończeniem powierzchni (połysk), odporny na warunki atmosferyczne i hydrolizę
 • Podłoga: 840-den, odporne na rozdarcie włókno nylonowe z wieloma powłokami uretanowymi (5mil 67T * 55T 90 A Ether TPU), odporne na warunki atmosferyczne i hydrolizę.
 • Siedzisko: tkany nylon o grubości 210 denierów z 2,8 mil jednostronną powłoką uretanową, odporny na warunki atmosferyczne i hydrolizę

Konstrukcja Opływowy, symetryczny kadłub, ostry dziób i długa rufa, centralna pozycja siedząca, niski rocker (długa linia styczna z wodą), smukły kształt, 4 pętle do chwytania na rufie, 4 pętle do chwytania na dziobie. Zawór główny, zwrotny, mocowanie płetw/skosów Nomad S1 światło częścią  MRS Streamline S L optymalizacji.

Technologia wykonania

Potrójna konstrukcja: szyta nićmi o wysokiej wytrzymałości; burty kadłuba zgrzewane na gorąco; przyklejona podłoga z podklejonymi krawędziami. Tworzy to wiązanie silniejsze niż tkanina kadłuba.

Prędkość: 6km/h

Wyporność : 190kg

Waga:

Łódź: 3010g
Oparcie: 210g
Kompletna łódź: 3470g
Pasek do opakowania: 24g
Worek do pompowania: 195g
Łatki: 20g

Wymiary
Wewnętrzny:
Długość całkowita: 170 cm
Długość siedziska: 140 cm
Szerokość w biodrach: 33 cm

Zewnętrzny
Długość: 295 cm
Szerokość: 87 cm
Linia styczna z wodą: 270 cm
Średnica tuby: 27 cm
Wielkość opakowania: ~ 35 x 20 cm
Kolory:  red, forrest green, royal blue

Informacje dodatkowe

Kolor

red, royal blue, forest green

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Może spodoba się również…