ANFIBIO AIRSAIL

650,00 

Pierwszy tego rodzaju żagiel do rafta! Lekki, nadmuchiwany AirSail zapewnia odpowiednią prędkość Twojego packrafta i pozwala doświadczyć prędkości nawet na wodach stojących. Żagiel stwarza zupełnie nowe możliwości podróżowania z packraftem. Tylko 466g i kompaktowa wielkość opakowania.

SKU: 2-AF-ASL Kategoria:

Opis

Packsailing – jest to nowy sposób zastosowania packrafta. Żagiel przenosi możliwości packraftingu na nowy poziom. Wyobraź sobie, że podróżujesz z wiatrem na kieszonkowym żaglu. Dzięki temu łatwo zaplanować nowe rodzaje wycieczek. Żagiel wykorzystuje siłę wiatru jako skuteczny sposób napędu. Oznacza to, że nie jesteś po prostu ciągnięty z wiatrem, ale możesz maksymalnie zwiększyć wiatr boczny do 50°. Więc faktycznie będziesz podążał za kątem, a nie tylko z wiatrem tylnym/tylnym. Packrafty zdobędą w ten sposób większe jeziora i zatoki. Prędkość nie musi już zależeć od płynącej wody.

Sposób użycia

Napompuj AirSail za pomocą pompki ręcznej (np. pompy ręcznej Anfibio, brak w zestawie) i połącz klipsy na uprzęży montażowej z przednimi pętlami uchwytów Twojej tratwy lub bezpośrednio do przymocowanego plecaka. Ciągły szot (lub lina sterowa) pozwala wioślarzowi łatwo kontrolować żagiel, jednocześnie trzymając wiosło w rękach do sterowania i pozostawania na kursie. Aby zmniejszyć znoszenie na wiatr, zalecamy użycie jednej lub więcej płetw / skegów na tratwie (np. Anfibio Skeg).

Zastosowanie

Przeprawa przez otwarte wody jako integralna część wyprawy (z uwzględnieniem kierunku wiatru)
Specjalne „rejsy”, które są dostosowywane do kierunku wiatru, tak aby droga powrotna była pokonywana na lądzie.

Budowa

Rama żagla składa się z dmuchanego pierścienia. Po napompowaniu nadaje żaglowi niezbędną sztywność i może być bardzo mały poprzez wypuszczenie powietrza. Szwy są zgrzewane i szyte zygzakiem, sprawdzona przez lata metoda konstrukcji żaglowców. W środkowym panelu żagla znajduje się również duże okienko zapewniające widoczność, wykonane z przezroczystego TPU. Konstrukcja obniża środek siły żagla, mniej więcej na tym samym poziomie co wioślarz, dzięki czemu kombinacja łódka/żagiel jest niezwykle stabilna i łatwa w użyciu. W środkowym panelu żagla znajduje się również duże okienko zapewniające widoczność, wykonane z wytrzymałego TPU. Konstrukcja obniża środek siły żagla, mniej więcej na tym samym poziomie co wioślarz, dzięki czemu kombinacja łódka/żagiel jest niezwykle stabilna i łatwa w użyciu. Żagiel pasuje do wszystkich packraftów.

Anfibio PackSail kontra Anfibio AirSail

Główna różnica między dwoma żaglami polega na konstrukcji ramy. Wynikającą z tego różnicę wielkości opakowań można zobaczyć na poniższej grafice. Różnica w wadze to tylko 12g. Ponadto należy zauważyć, że do AirSail należy nosić pompkę (np. Anfibio HandPump), co odpowiednio zwiększa rozmiar opakowania. Ze względu na swoje różnorodne funkcje, pompka ręczna jest również idealna do pompowania i ponownego pompowania tratwy i dlatego jest przydatnym dodatkiem do bagażu wiosłowego niezależnie od żagla. Anfibio AirSail bardzo szybko się pakuje (spuszcza powietrze i zwija), co oznacza, że ​​żagiel można zdjąć bezpośrednio z wody bez żadnych problemów. Z drugiej strony Anfibio PackSail pokazuje swoją siłę w ciągu kilku sekund, ale trudniej go zdjąć (złożyć).

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.